Jak bezpiecznie płacić kartą kredytową?

blue Tommy Hilfiger crew-neck top

W przypadku, gdy nie mamy wystarczającej ilości gotówki zwykle w naszych portfelach znaleźć można karty płatnicze. Są to bardzo chętnie wykorzystywane sposoby na zapłatę za zakupy w tradycyjnych sklepach. Jednak nadal nie wszyscy używają kart płatniczych w Internecie. Wiele osób obawia się podawania numeru karty. Jednak jak się okazuje strach przed podaniem danych z karty jest zupełnie niepotrzebny.


W obecnych czasach podczas pandemii większość osób zaczęła coraz częściej korzystać ze sklepów internetowych przy codziennych zakupach. Kupujemy już nie tylko odzież, obuwie czy prezenty dla bliskich. Obecnie w sieci można kupić praktycznie wszystko bez wychodzenia z domu. W czasach, gdy nie można było wychodzić z mieszkań ludzie przyzwyczaili się do tego typu udogodnień. Jednak nadal nie wszystkie osoby płacą za swoje zakupy za pomocą kart płatniczych. Należy jednak pamiętać, że zakupy online niewiele różnią się od zakupów przez Internet pod względem bezpieczeństwa.

Zobacz gdzie znaleźć – najlepsza kasa fiskalna

Podczas zakupów tradycyjnych płacąc za pomocą karty kredytowej zostawiamy w danym miejscu oprócz pieniędzy również dane z karty. W ten sposób sprzedawca otrzymuje od nas dane zawarte i zapisane na karcie. Ten sposób płatności niewiele różni się więc od płatności online. W przypadku zakupów przez Internet sklepy również otrzymują te same dane, które przekazujemy za pomocą tradycyjnego użycia karty w sklepie stacjonarnym. Wiele osób obawia się złodziei danych w Internecie.

Przechwycenie danych z kary jest jednak mało prawdopodobne. Obecnie stosuje się szereg zabezpieczeń, które pozwalają nam cieszyć się bezpieczeństwem używania kart kredytowych w sieci. W przypadku używania karty z komputera prywatnego, odpowiednio zabezpieczonego ryzyko kradzieży danych jest małe.

Oczywiście najbezpieczniej robić zakupy w znanych i dużych sklepach internetowych. Sklepy te bowiem gwarantują bezpieczeństwo transakcji. Zapewniają również profesjonalną obsługę płatności. W ten sposób ryzyko popełnienia przez nas błędu jest raczej znikome.